Закінчився перший місяць навчального року 2018-2019. Вересень – це час визначення, пошуку та сподівань. У цей період почасти відбуваються доленосні зустрічі, знакові події, укладаються угоди. Початок навчального року у Київській МАН був, як завжди, напруженим та плідним. Відбулися настановчі сесії 13-ти відділень позашкільного закладу, в ході яких керівники цих відділень детально розповіли про свою діяльність та досягнення за минулі роки, про заплановані наукові та освітні заходи, реалізацію цікавих проектів і запровадження нових програм, про конференції, творчі зустрічі, конкурси та екскурсії, а також про умови проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ та його складові.
Із привітальними словами до майбутніх МАНівців звернулись науковці та почесні гості урочистих зібрань. Найцікавішими були виступи випускників Київської МАН, кожен з яких – це окрема історія успіху, приклад для наслідування. У своїх виступах вони зазначили, що освіта сьогодні стоїть на чотирьох стовпах: креативність, критичне мислення, кооперація і комунікація. Разом з тим, прагнення молодого покоління до нових звершень втілюється лише через кропітку працю за наукової підтримки фахівців.
Першочергове завдання педагогічного колективу Київської МАН - долучення школярів до дослідницької роботи, підтримка прагнень молодих науковців, розвиток інтелекту та спрямування енергії творчої молоді на опанування знаннями та навиками для майбутнього професійного життя. Необхідно створити умови для розкриття потенціалу кожної дитини та надати їй інструментарій, завдяки якому вона зможе знайти себе, винайти свої вміння та навички і бути щасливою.
Київська МАН сьогодні – це спільнота найталановитіших та найрозумніших дітей столиці, що мають хист до наукової та дослідницької діяльності. Вони формують тренди свого покоління і творять наше майбутнє. Є вкрай важливим максимальне залучення школярів до позашкільної освіти для розвитку їх особистих талантів. І Київська МАН, що має сегментовану за окремими науковими напрямками структуру, якнайбільше відповідає цім цілям. Тому заклад щороку проводить ознайомчі сесії для школярів та вчителів, яким надається широкий вибір можливостей для творчого та наукового пошуку.
- 12 вересня у великій конференц-залі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбулася настановча сесія відділення філософії та суспільствознавства. Того ж дня на базі Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України, який багато років поспіль надає активну підтримку Київській МАН, відбувся такий самий захід відділення екології та аграрних наук.
- 13 вересня у приміщенні механіко-математичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка відбулося офіційне відкриття навчального року у відділенні математики Київської МАН. А у великій конференц-залі Інституту історії України Національної академії наук України – настановча сесія відділення історії Київської Малої академії наук учнівської молоді.
- 17 вересня у Київському національному лінгвістичному університеті зібралися юні мовознавці – учні столичних закладів освіти, їхні вчителі, батьки, науковці. Тут відбулася настановча сесія відділення іноземної філології та зарубіжної літератури.
- 18 вересня в актовій залі Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка було проведено настановчу сесію відділення української філології та мистецтвознавства.
- 19 вересня у конференц-залі ДВНЗ «Київський економічний університет імені Вадима Гетьмана» відбулася настановча сесія відділення економіки.
- 22 вересня перед слухачами столичної МАН гостинно відкрив свої двері Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Відділення технічних наук Київської Малої академії наук учнівської молоді зібрало на свою настановчу сесію школярів з навчальних закладів різних районів міста.
- 21 вересня в Малій актовій залі Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка провело свою дебютну настановчу сесію відділення суспільних комунікацій.
Усі виступи керівного та викладацького складу Київської МАН супроводжувалися мультимедійними презентаціями, що дозволило школярам та викладачам робити нотатки про найважливіші заплановані заходи відділень. Крім того, усі присутні одержали буклети відділень та збірку методичних рекомендацій «Основні вимоги до підготовки, написання і захисту науково-дослідницьких робіт». Кожен із присутніх учнів мав можливість поспілкуватися з педагогами відділення, отримати відповіді на питання щодо початку роботи та зареєструватись в обрані секції.
Київська МАН – це унікальний простір, в якому науковий досвід набувається школярами в індивідуальному спілкуванні з керівниками і в самостійному інтелектуальному пошуку.
Тож до роботи! Навчання починаємо…