Головна  →  Освіта  →  Позашкільна освіта  →  День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004).

У вересні 1945 року закінчилась найжорстокіша у світі Друга Світова війна. Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат.

15 лютого 2015 року виповнюється 26 років із дня завершення неоголошеної війни. Вона  тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - також наш співвітчизник.  За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад  150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами.
Заходи  з нагоди відзначення 26-ї річниці виведення радянських військ із Республіки Афганістан проходять у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах  міста.

Указ Президента України про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

План заходів до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав (11.02.2015-26.02.2015)

План підготовки та проведення заходів Київського Палацу дітей та юнацтва до річниці виведення військ з Демократичної Республіки Афганістан 

 


Голосіївський 
 
 Дарницький  
 
Деснянський  
 
 Днiпровський 
  
Оболонський

 Печерський
 
Подiльський
 
 Святошинський 
 
 Солом'янський  

 
 Шевченкiвський 

 

 

 

 

 

 

 

Версiя для друку